Stevija vartojimas:
Stevija skysto saldiklio panaudojimo galimybės neribotos! Jo galima lašinti į rankų darbo saldainius, ledus, gardinti varškę, blynelių tešlą, dėti į bet kokių kepinių tešlą, gaminant granolą, duonos tešlą, padažus, bet kokius gėrimus ir t.t.
Lyginant saldumą – 6–7 lašai stevijos atitinka vieną valgomąjį šaukštą cukraus (5 g). Kiekvieno žmogaus saldumo pojūtis skirtingas, tačiau stevijos tikrai reikia labai mažai, norint gauti puikų skonį. Gamindami maistą, palaipsniui didinkite stevijos dozę po vieną lašelį, kol gausite jums malonų skonį.
Apie stevija:
80 metų tyrinėjant šį augalą mokslininkų laboratorijose, ne tik nustatyta kiekybinė ir kokybinė augalo kaupiamų medžiagų sudėtis (saldieji glikozidai steviozidai ir rebaudiozidai, flavonoidai apigeninas bei kvercetinas, augalinis sterolis betasitosterolis, chlorogeninė rūgštis, chlorofilas ir kt.), saugumas, bet, remiantis naujesniais tyrimais, – ir augalo teigiamas poveikis sveikatai.
*stevija gali efektyviai sumažinti cukraus kiekį kraujyje, padėti sergant diabetu. Mokslininkų teigimu, stevija stimuliuoja kasą, palaiko optimalią jos funkciją ir veiklą. Žinia, būtent kasa atsakinga už insulino išskyrimą į kraują.
*Mažina kraujo spaudimą, normalizuoja širdies ritmą. 2000 m. dvigubai aklas tyrimas buvo atliktas su vyrais ir moterimis, kuriems nustatyta hipertenzija. Mokslininkai padarė išvadą, kad geriama steviozido forma yra gerai toleruojama ir ateityje galėtų būti vartojama kaip alternatyvi papildoma gydymo priemonė pacientams, sergantiems hipertenzija.
*Gerina odos būklę. Stevija nuo seno naudojama esant tokioms odos problemoms, kaip aknė, seborėja, dermatitai, egzema ir t.t. Dar daugiau, augalas padeda greičiau užgyti įpjovimams, žaizdelėms.
Todėl nenuostabu, kad dėl stevijos raminančio, šviesinančio, odą lyginančio poveikio odai bei antioksidantų gausos kosmetikos gamintojai suskubo kurti produktus brandžiai odai būtent su stevija. Taip pat ir priemones burnos žaizdelėms gydyti.
*Pasižymi antimikrobiniu ir antivirusiniu poveikiu. Įrodyta, kad augalas užkertą kelią tokių bakterijų, kaip Streptococcus mutans, Pseudomonas aeruginosa, Proteus vulgaris, augimui, dauginimuisi.
Dar daugiau, pagrįsta, jog saldžiosios stevijos ekstraktas inhibuoja rotavirusų replikaciją.
Antimikrobinį poveikį kol kas pritaiko tik burnos higienos priemonių gamintojai – jau yra dantų pastų ir gaiviklių su stevija.
*Gerina virškinimą. Stevija saldiklis vartojamas virškinimo lengvinimui ir pagerinimui.
*Turi antioksidacinių savybių. Stevijos augalas kaupia sterolius ir antioksidantus triterpeną, flavonoidus, taninus. Keletas flavonoidų, pvz.: kempferolis, kvercetinas, chlorogeninė rūgštis ar izokvercetinas, pasižymi itin ryškiu antioksidaciniu poveikiu. American journal of epidemiology paskelbta, kad kemferolis gali sumažinti kasos vėžio riziką iki 23 procentų. 2010 m. tyrinėjant augalo komponentų antioksidacinį poveikį nustatyta, kad parinkus tinkamą tirpiklį ir jo koncentraciją, saldžiosios stevijos lapų ekstraktas pasižymi stipriu natūraliu antioksidanciniu poveikiu.
Platintojas: UAB Kuri kuria, M. Katkaus g. 5, Vilnius Lietuva.